Skip Navigation LinksSākums > Biežāk uzdotie jautājumi > Ārsti > Pieslēgšanās E-veselībai

Pieslēgšanās E-veselībai

Kā pieslēgties E-veselības sistēmai?
Lai autorizētos E-veselības portālā, Jums jādodas uz adresi www.eveseliba.gov.lv un jānospiež poga “Pieslēgties”. Pēc tam jāautorizējas sadaļā “Veselības aprūpes profesionāļiem”, izmantojot kādu no drošas piekļuves līdzekļiem – internetbankas piekļuves datus, e-parakstu vai elektronisko identifikācijas karti (eID).

 

Vai autorizējoties E-veselības portālā ar internetbanku, tiks atvērts arī mans internetbankas konts?
Autorizēšanās E-veselības sistēmā iespējama tikai ar drošas piekļuves līdzekļiem – internetbanku, e-parakstu vai eID. Autorizējoties E-veselības sistēmā ar internetbankas datiem tiek apstiprināta tikai personas identitāte, tādējādi autorizēšanās Jūsu internetbankas kontā nenotiks.

 

Vai ar E-veselības sistēmu var strādāt ārsta palīgs vai medmāsa?
Saskaņā ar Ārstniecības likumu un Ministru kabineta noteikumiem Nr.175. un Nr.152., tiesības izrakstīt E-veselības sistēmā kompensējamo zāļu e-receptes ir tikai ārstam. Ārsta palīgs ir tiesīgs izrakstīt parastās e-receptes, savukārt medmāsām šādu tiesību pašlaik nav. Ja ārsta palīgs izrakstījis kompensējamos medikamentus un tie ir izsniegti aptiekā, tad aptiekai netiks veikta apmaksa par to izsniegšanu.