Skip Navigation LinksSākums > Biežāk uzdotie jautājumi > Ārsti > Zāļu starptautiskā nepatentētā nosaukuma izrakstīšana no 2020. gada 1. aprīļa

Jautājumi un atbildes par zāļu starptautiskā nepatentētā nosaukuma izrakstīšanu no 2020. gada 1. aprīļa – noderīga informācija ārstniecības personām un farmaceitiem

No šī gada 1. aprīļa, izrakstot A saraksta zāles kompensācijas sistēmas ietvaros, lietojams zāļu starptautiskais nepatentētais nosaukums (SNN) un aptiekā pacientam izsniedzamas lētākās līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zāles. Šādu prasību paredz Ministru kabineta noteikumi par kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču apmaksas kārtību[1], lai nodrošinātu  racionālu zāļu lietošanu un pacientu līdzmaksājuma samazināšanu gadījumos, kad līdzvērtīgu terapeitisko efektivitāti ir iespējams panākt ar zemākas cenas zālēm.

Saskaņā ar jauno prasību ārstniecības persona uz īpašās receptes (rozā krāsā) attiecīgajai diagnozei paredzēto kompensējamo zāļu SNN lieto vismaz 70% gadījumu.

Aicinām ārstniecības personas un farmaceitus noderīgu informāciju par SNN izrakstīšanu  un zāļu izsniegšanu lasīt šajā dokumentā “Jautājumi un atbildes par zāļu starptautiskā nepatentētā nosaukuma izrakstīšanu no 2020. gada 1. aprīļa” – lejupielādēt šeit (atjaunināts: 21.04.2020.).

Informatīvs e-pasts Jūsu jautājumiem un papildu informācijas nepieciešamības gadījumā: info@zva.gov.lv.

Informācija šajā tīmekļa vietnes sadaļā un minētajā dokumentā tiks papildināta, iekļaujot tajā arī atbildes uz Jūsu sūtītajiem jautājumiem.
 [1]
2020. gada 1. aprīlī stāsies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumiem Nr. 899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība” .