Skip Navigation LinksSākums > Digitālais Covid-19 sertifikāts > Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš

No kura datuma stājas spēkā nosacījums par vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu?

No 2022. gada 15. februāra.

 

No kura brīža tiek skaitīts sertifikāta derīguma termiņš?

No nākamās dienas pēc primārās vakcinācijas kursa pabeigšanas datuma.


Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņi  

Kā noskaidrot sertifikāta derīguma termiņu? 

1) Tiek vērtēts tehniskais risinājums, lai no 15. februāra atspoguļotu paziņojumu par sertifikāta derīguma termiņa beigām katra lietotāja profilā tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv

2) Šobrīd derīguma termiņu var aprēķināt, apskatot savā sertifikātā norādīto datumu, kurā veikta vakcinācija. Vakcinācijas datums ir redzams sertifikāta pilnās versijas (PDF formātā) sadaļā “Vakcinācijas datums (pilnā versija ir pieejama, pieslēdzoties www.covid19sertifikats.lv). Piecu vai deviņu mēnešu derīguma laiks ir jārēķina sākot ar nākamo dienu pēc potes saņemšanas.

Cik ātri kļūst derīgs sertifikāts par balstvakcināciju?

Balstvakcinācijas sertifikāts ir izveidojams un derīgs izmantošanai uzreiz pēc tam, kad vakcinācijas iestāde ir ievadījusi datus par vakcinācijas faktu E-veselībā (izņemot pēc Janssen vakcīnas devas saņemšanas – tad sertifikāts ir derīgs pēc 14 dienām, neskaitot vakcinācijas dienu). Vienlaikus jāņem vērā, ka informāciju par veikto balstvakcināciju ārstniecības iestādes drīkst ievadīt E-veselības sistēmā 48 h laikā pēc vakcinācijas.

 

Vai balstvakcinācijas sertifikātam ir noteikts derīguma termiņš?

Balstvakcinācijas sertifikātam šobrīd nav noteikts derīguma termiņš. 

 

Vai bērnu sertifikātiem ir noteikts derīguma termiņš?

Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš netiek attiecināts uz bērniem līdz 18 gadiem, jo bērniem pašlaik nav pieejama balstvakcinācija.

 

Ja ir pārslimots Covid-19 un pēc tam saņemtas divas potes - vai sertifikātam ir noteikts derīguma termiņš?

Šādā gadījumā sertifikātam nav noteikts derīguma termiņš. Vienlaikus ir jāņem vērā, ka pārslimošanas faktam ir jābūt apstiprinātam ar pozitīvu RNS testu, kas veikts laboratorijā. 

 

Ja ir saņemtas divas Vaxzevria, Comirnaty vai Spikevax potes un pēc tam ir pārslimots Covid-19 - vai sertifikātam ir noteikts derīguma termiņš? 

Šādā gadījumā sertifikātam nav noteikts derīguma termiņš. Vienlaikus ir jāņem vērā, ka pārslimošanas faktam ir jābūt apstiprinātam ar pozitīvu RNS testu, kas veikts laboratorijā. 

 

Saņemta 1. pote, pēc tam pārslimots Covid-19, un tad saņemta 2. pote - vai sertifikātam ir derīguma termiņš? 

Šādā gadījumā sertifikātam nav noteikts derīguma termiņš. Vienlaikus ir jāņem vērā, ka pārslimošanas faktam ir jābūt apstiprinātam ar pozitīvu RNS testu, kas veikts laboratorijā. 

 

Vai vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš attiecas arī uz ceļošanu?  

Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš attiecas arī uz ieceļošanu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs un Norvēģijā, Īslandē, Lihtenšteinā, Šveices Konfederācijā. Vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš - 9 mēneši (270 dienas), neatkarīgi no vakcīnas nosaukuma. 

Savukārt prasības attiecībā uz vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu dažādu pakalpojumu saņemšanai, ēdināšanas iestāžu apmeklēšanai u.c. konkrētajā valstī, nosaka katra valsts individuāli. Līdz ar to, pirms došanās uz izvēlēto galamērķi, ieteicams noskaidrot valstī noteiktās prasības attiecībā uz vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu un izmantošanu iekšzemē. 

 

Cik potes ir jāveic balstvakcinācijas ietvaros? 

Balstvakcinācijas ietvaros tiek veikta viena papildu pote jeb vienas vakcīnas devas ievade.

 

Kā pierakstīties balstvakcinācijas saņemšanai?

  • Portālā www.manavakcina.lv.
  • Zvanot uz tālruņa numuru 8989.
  • Zvanot sava ģimenes ārsta praksei vai tuvākajai ambulatorajai ārstniecības iestādei (poliklīnika, veselības centrs u.c.).

Vai vakcinācijas sertifikāts tiek apturēts, ja konstatēta inficēšanās ar Covid-19?

Personai ar laboratoriski apstiprinātu Covid-19 infekciju uz laiku līdz 7. dienai tiek apturēta digitālā Covid-19 vakcinācijas sertifikāta darbība (no parauga pirmā ņemšanas datuma, ar kuru apstiprināta Covid-19 infekcija, nosakot Covid-19 vīrusa RNS vienas saslimšanas epizodes ietvaros). Tas nozīmē, ka pēc septiņām dienām jeb astotajā dienā vakcinācijas sertifikāta darbība tiek atjaunota. Piemēram, ja paraugs laboratorijā ir paņemts 1. janvārī plkst.12:00 un tas ir bijis pozitīvs, vakcinācijas sertifikāta darbība atjaunojas 8. janvārī plkst. 12:00.