Skip Navigation LinksSākums > Līgumi > Ārstniecības iestādēm un aptiekām > Līgumu slēgšana par E-veselības sistēmas izmantošanu

Līgumu slēgšana par E-veselības sistēmas izmantošanu

Lai noslēgtu līgumu, nepieciešams izvēlēties vienu no līguma aizpildīšanas veidiem.


1. PIRMAIS VEIDS

Lejupielādēt pieteikuma formu, to aizpildīt un nosūtīt uz e-pasta adresi eveseliba@eveseliba.gov.lv

2. OTRAIS VEIDS


1.solis


Lejupielādēt līgumu un veikt šādas darbības:

 1. Aizpildīt līgumu elektroniski (aizpildāmā informācija atzīmēta ar dzeltenu krāsu);
 2. Pārliecināties par ārstniecības iestādes nosaukuma atbilstību ārstniecības iestāžu reģistrā norādītajam nosaukumam (pārbaudi iespējams veikt Veselības inspekcijas vietnē;
 3. Elektroniski nosūtīt līgumu saskaņošanai uz Nacionālā veselības dienesta (turpmāk - NVD) e-pasta adresi eveseliba@eveseliba.gov.lv, kā e-pasta tēmu norādot "E-veselības izmantošanas līgums saskaņošanai" un norādīt vēlamo līguma saņemšanas veidu:

 

 • klātienē NVD centrālajā birojā (Cēsu iela 31 k-3, 6. ieeja, 4. stāvs);
 • klātienē jebkurā NVD teritoriālajā nodaļā (teritoriālo nodaļu kontaktinformāciju var uzzināt mājaslapas sadaļā "Kontakti");
 • pa pastu uz ārstniecības iestādes/aptiekas norādīto pasta adresi (ierakstītā vēstulē);
 • elektroniski uz ārstniecības iestādes/aptiekas norādīto e-pasta adresi, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.

 

Līgums tiek slēgts tikai ar ārstniecības iestāžu reģistrā reģistrētām un sertificētām ārstniecības iestādēm, kuru darbība nav apturēta vai Latvijas Zāļu valsts aģentūras reģistrā reģistrētajām aptiekām, kuru licence nav anulēta, atbilstoši Ministru kabineta noteikumos noteiktajam.

 

2.solis

 

Pēc līguma elektroniskas saskaņošanas un vienošanās par līguma saņemšanas veidu, NVD speciālisti to izdrukā divos eksemplāros un tas tiek parakstīts. Ārstniecības iestāde/aptieka līgumu saņem atbilstoši izvēlētajam saņemšanas veidam šādos termiņos:

 

 • klātienē NVD centrālajā birojā – nākamajā darba dienā;
 • pa pastu uz ārstniecības iestādes/aptiekas norādīto pasta adresi ierakstītā vēstulē – līdz trīs darba dienām;
 • klātienē jebkurā NVD teritoriālajā nodaļā – līdz trīs darba dienām;
 • parakstītu ar drošu elektronisko parakstu – nākamajā darba dienā uz norādīto e-pasta adresi.

 

3. solis

Saņemot abus līguma eksemplārus, ārstniecības iestāde/aptieka tos paraksta. Vienu eksemplāru ārstniecības iestāde/aptieka patur sev, bet NVD līguma eksemplāru iesniedz klātienē jebkurā NVD teritoriālajā nodaļā vai nosūta uz NVD centrālo biroju pa pastu (ierakstītā vēstulē).

 

Kopā ar parakstīto līguma eksemplāru ir jānosūta arī aizpildīta veidlapa par pieslēguma veidu.

Līgums ir uzskatāms par noslēgtu, kad līgums ir abpusēji parakstīts un NVD ir saņēmis savu līguma eksemplāru. Piekļuve E-veselības sistēmas produkcijas videi tiek nodrošināta pēc NVD līguma eksemplāra saņemšanas un atbilstoši noslēgtā līguma 3. un 4. sadaļā noteiktajai kārtībai.

 

Infografika kā soli pa solim noslēgt līgumu.

Svarīgi!

Saskaņā ar Ministru kabineta 2014. gada 11. marta noteikumiem Nr. 134. “Noteikumi par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu”, ārstniecības iestādēm un aptiekām ir jānoslēdz līgums par E-veselības sistēmas izmantošanu. Atbilstoši šiem noteikumiem ārstniecības iestādei no 2018. gada 1. janvāra E-veselības sistēmā jāizsniedz šādi medicīniskie dokumenti:

 • receptes, ja tiek izrakstītas zāles, kuru iegādes izdevumus pacientam daļēji vai pilnībā kompensē no valsts budžeta līdzekļiem;
 • darbnespējas lapas;
 • ·nosūtījumi ambulatoro/stacionāro pakalpojumu saņemšanai un to rezultāti (pārskats par ambulatorā/stacionārā pacienta izmeklēšanu). Obligāta e-nosūtījuma lietošanas stāsies spēkā, sākot ar 2018. gada 1. decembri. Līdz 2018. gada 30. novembrim E-veselības sistēmā sagatavotie e-nosūtījumi jāizdrukā un jāizsniedz pacientam papīra dokumenta veidā.
 • izraksti-epikrīzes;
 • vizuālās diagnostikas izmeklējumu apraksti;
 • pacienta veselības pamatdati - informācija par pacientam diagnosticētajām (alerģijām un  citām hroniskajām slimībām, veiktajām ķirurģiskajām operācijām un  regulāri lietotajām zālēm).

​​

Atgādinām, ka ārstniecības iestādes un aptiekas E-veselības sistēmu var izmantot divos veidos:

 1. Izmantojot E-veselības portālu www.eveseliba.gov.lv

   

 2. Izmantojot līdz šim lietoto ārstniecības iestādes vai aptiekas sistēmu, kas ir pielāgota darbam ar E-veselības sistēmu (vienojoties ar ārstniecības iestādes informācijas sistēmas izstrādātāju).

 

Lai arī turpmāk lietotu esošo ārstniecības iestādes vai aptiekas sistēmu, aicinām sazināties ar tās uzturētāju, lai vienotos par E-veselības sistēmas pielāgošanu, kā arī veicamo darbu termiņu, ņemot vērā Ministru kabineta 2014. gada 11. marta noteikumos Nr. 134 "Noteikumi par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu" noteiktos ieviešanas termiņus. 

Noderīgi! Kā pielāgot ārstniecības iestādes vai aptiekas sistēmu darbam ar E-veselību?

Līgums par E-veselības sistēmas lietošanu jāslēdz neatkarīgi no tā, kādā veidā E-veselības sistēmai iestāde/aptieka pieslēgsies – izmantojot E-veselības portālu www.eveseliba.gov.lv vai savu līdzšinējo informācijas sistēmu, kas salāgota darbam ar E-veselību.

Ja ir jautājumi par līguma saturu vai līguma noslēgšanas kārtību, aicinām sazināties ar NVD speciālistiem, rakstot uz e-pastu eveseliba@eveseliba.gov.lv vai zvanot 67501593.