Skip Navigation LinksSākums > Līgumi > Ārstniecības iestādēm un aptiekām > Līgumu slēgšana par E-veselības sistēmas izmantošanu

Līgumu slēgšana par E-veselības sistēmas izmantošanu


Nacionālais veselības dienests (Dienests) piedāvā ārstniecības iestādēm un aptiekām noslēgt līgumu par sadarbību vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas (E-veselības) izmantošanā, kas paredzēts, lai ārstniecības iestādes un aptiekas varētu izmantot E-veselības reālo vidi pacientu datu ievadei saskaņā ar 2014. gada 11. marta Ministru kabineta noteikumiem Nr.134 "Noteikumi par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu". Pēc šī līguma noslēgšanas un attiecīgo pieeju piešķiršanas, ārsti pakāpeniski varēs uzsākt darbu E-veselības sistēmā, izrakstot elektroniski darbnespējas lapas un/vai receptes, savukārt, aptiekas elektroniski izrakstītajām receptēm varēs atzīmēt zāļu izsniegšanu aptiekā.INFOGRAFIKA PAR LĪGUMA SLĒGŠANU


Ar informācija par to, kā soli pa solim noslēgt līgumu un uzsākt E-veselības sistēmas lietošanu, aicinām iepazīties zemak redzamajā infografikā.
Uzklikšķinot uz infografikas, to iespējams aplūkot lielākā izmērā.
5835581b41cc7LĪGUMA SLĒGŠANA

Lai noslēgtu līgumu, nepieciešams izvēlēties vienu no līguma aizpildīšanas veidiem.

1. PIRMAIS VEIDS

Lejupielādēt pieteikuma formu,
to aizpildīt un nosūtīt uz e-pasta adresi eveseliba@eveseliba.gov.lv.

2. OTRAIS VEIDS

  Lejupielādēt līgumu un veikt šādas darbības:

  • Aizpildīt līgumu elektroniski (aizpildāmā informācija atzīmēta ar dzeltenu krāsu); 
  • Pārliecināties par ārstniecības iestādes nosaukuma atbilstību ārstniecības iestāžu reģistrā norādītajam nosaukumam (pārbaudi iespējams veikt Veselības inspekcijas interneta vietnē);
  • Elektroniski nosūtīt līgumu saskaņošanai uz Dienesta e-pasta adresi eveseliba@eveseliba.gov.lv, kā e-pasta tēmu norādot "E-veselības izmantošanas līgums saskaņošanai" un norādīt vēlamo līguma saņemšanas veidu:

- klātienē Dienesta centrālajā birojā (Cēsu iela 31 k-3, 6. ieeja, 4. stāvs);

- klātienē jebkurā Dienesta teritoriālajā nodaļā (teritoriālo nodaļu kontaktinformāciju var uzzināt mājaslapas sadaļā "Kontakti");

- pa pastu uz ārstniecības iestādes/aptiekas norādīto pasta adresi (ierakstītā vēstulē);

- elektroniski uz ārstniecības iestādes/aptiekas norādīto e-pasta adresi, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.

Līgums tiek slēgts tikai ar ārstniecības iestāžu reģistrā reģistrētām un sertificētām ārstniecības iestādēm, kuru darbība nav apturēta vai Latvijas Zāļu valsts aģentūras reģistrā reģistrētajām aptiekām, kuru licence nav anulēta, atbilstoši Ministru kabineta noteikumos noteiktajam.

Pēc līguma elektroniskas saskaņošanas un vienošanās par līguma saņemšanas veidu, Dienesta speciālisti to izdrukā divos eksemplāros un tas tiek parakstīts. Ārstniecības iestāde/aptieka līgumu saņem atbilstoši izvēlētajam saņemšanas veidam šādos termiņos:

  • klātienē Dienesta centrālajā birojā – nākamajā darba dienā;
  • pa pastu uz ārstniecības iestādes/aptiekas norādīto pasta adresi ierakstītā vēstulē – līdz trīs darba dienām;
  • klātienē jebkurā Dienesta teritoriālajā nodaļā – līdz trīs darba dienām;
  • parakstītu ar drošu elektronisko parakstu – nākamajā darba dienā uz norādīto e-pasta adresi.

Saņemot abus līguma eksemplārus, ārstniecības iestāde/aptieka tos paraksta. Vienu eksemplāru ārstniecības iestāde/aptieka patur sev, bet Dienesta līguma eksemplāru iesniedz klātienē jebkurā Dienesta teritoriālajā nodaļā vai nosūta uz Dienesta centrālo biroju pa pastu (ierakstītā vēstulē).

Kopā ar parakstīto līguma eksemplāru ir jānosūta arī aizpildīta veidlapa par pieslēguma veidu.

Līgums ir uzskatāms par noslēgtu, kad līgums ir abpusēji parakstīts un Dienests ir saņēmis savu līguma eksemplāru. Piekļuve E-veselības sistēmas produkcijas videi tiek nodrošināta pēc Dienesta līguma eksemplāra saņemšanas un atbilstoši noslēgtā līguma 3. un 4. sadaļā noteiktajai kārtībai.Svarīgi!

  • Līdz 2018.gada 1.janvārim darbnespējas lapu un recepšu izrakstīšana E-veselības sistēmā ārstiem ir brīvprātīga, tādējādi ārsts var izvēlēties, vai darbības veikt E-veselības sistēmā vai turpināt izrakstīt papīra darbnespējas lapas un receptes. Dienests iesaka ārstiem E-veselības sistēmu uzsākt izmantot jau pirms 2018. gada 1. janvāra, lai darbības sistēmā pēc šī datuma kļūtu par ierastu praksi.
  • Līgums tiek slēgts neatkarīgi no tā, kādā veidā E-veselības sistēmai iestāde/aptieka pieslēgsies – izmantojot E-veselības portālu www.eveseliba.gov.lv vai savu informācijas sistēmu.

Ja ir neskaidrības par līguma saturu vai līguma noslēgšanas kārtību, aicinām sazināties ar Dienesta speciālistiem, rakstot uz e-pastu eveseliba@eveseliba.gov.lv vai zvanot 67501593.