Skip Navigation LinksSākums > Pakalpojumi > E-darbnespējas lapa

E-darbnespējas lapa

Kā iedzīvotājiem izmantot elektronisko jeb e-darbnespējas lapu?

Zemāk redzamajā Nacionālā veselības dienesta infografikā soli pa solim tiek atspoguļota e-darbnespējas lapas lietošana, sākot no tās izrakstīšanas līdz pabalsta saņemšanai no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Uzklikšķinot uz infografikas, to iespējams aplūkot lielākā izmērā.
584e95adc858b

Detalizētāk par e-darbnespējas lapas izmantošanu:

1.   
Ārsts E-veselības sistēmā atver e-darbnespējas lapu. Ja darba devējs vēlas pārliecināties par e-darbnespējas lapas atvēršanas faktu, pēc pacienta pieprasījuma ārsts vai pacients pats var nosūtīt šo informāciju uz darba devēja vai citu e-pastu.

2.    
Ārsts noslēdz e-darbnespējas lapu. Šo informāciju automātiski saņem Valsts ieņēmumu dienests (VID).

3.    
Darba devējs saņem informāciju par darbinieka noslēgto darbnespējas lapu VID EDS. Pacientam darbnespējas lapa vairs nav jāiesniedz darba devējam (vai visiem darba devējiem, ja tādi ir vairāki) papīra formātā.

4.    
Pacients pieprasa un saņem slimības pabalstu no VSAA. Iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) var iesniegt elektroniski, izmantojot www.latvija.lv e-pakalpojumu, iesniegumā atzīmējot konkrēto darbnespējas lapu. Instrukcija e-iesniegumam slimības pabalsta piešķiršanai vai pārrēķināšanai.Kādi ir iedzīvotāju ieguvumi no e-darbnespējas lapas?

  • Ātri. Bez papīriem. E-veselība nodrošina elektronisku informācijas apmaiņu ar darba devēju un VSAA. Papīra formā tā vairs nekur nav jānes.
  • Viena darbnespējas lapa visam ārstēšanās periodam. To var atvērt, turpināt vai noslēgt jebkurš pacientu ārstējošais ārsts.
  • Informācijas pieejamība. Pacients var apskatīt, izdrukāt vai nosūtīt savas darbnespējas lapas.